»Rad se spominjam t. i. 'vojne redakcije', ki je med agresijo jugoslovanske armade na Slovenijo daninnočno dežurala na Novi reviji in obveščala svet o resnici te vojne. Popolnoma spontano smo organizirali ožjo uredniško skupino, v kateri smo bili Niko Grafenauer, Drago Jančar, Jaroslav Skrušny, Tomaž Zalaznik, Gordana Vrabec in jaz.«
»Šlo je za agresijo Jugoslovanske ljudske armade (JLA) na Slovenijo, vsem intelektualcem in razumnim ljudem je bilo jasno, da se armada hoče iz Slovenije umakniti čim prej.«
»Sovražnik ni bil več izven meja Jugoslavije, nov sovražnik je bila jugoslovanska armada, ki je postala srbska vojska.«
»Če primerjate način delovanja Jugoslovanske ljudske armade in to, kar počne ruska vojska v Ukrajini, gre za zelo enake vzorce vojaških strategij.«
»Šlo je za prvo merjenje realne moči med Slovenijo in Beogradom, med slovensko teritorialno obrambo in slovensko policijo na eni ter jugoslovansko armado na drugi strani.«
»To je zdaj začetek razpada jugoslovanske armade, je ravnokar izjavil slovenski obrambni minister. Od štiridesetih tankov zvezne armade v Sloveniji se je devet tankovskih posadk že predalo.«
»Verjeli smo, da bo ostala Gorica jugoslovanska.«
»Jugoslovanska ljudska armada je bila sedma republika v Jugoslaviji. Ni imela političnega nadzora, predstavljala si je, da je zadnji branik Jugoslavije.«
»To je bilo kot vojno stanje, vojni zakon je bil. To je bil čisto klasičen primer, kako je treba tako epidemijo reševati.«
»Ukrajina si ni nikoli želela te vojne. To je zločinska in popolnoma neizzvana agresija Rusije.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju